czwartek, 16 grudnia 2010

Reklamy na blogu czyli kolejny "stracony" bloger


W końcu po przerwie nowy wpis. Ale o czym? Zamiast o pysznym soku to o marnych pieniądzach i reklamie. Tak jak wielu blogerów poddałem się nurtowi komercjalizmu i postanowiłem umieścić reklamy by coś zarobić na swoim blogu. Choć niezupełnie.

Jak to działa?
W prawej kolumnie umieściłem ogłoszenia z programu Bankiera. Moja strona partnerska to investboy.systempartnerski.pl. Po wejściu na tą stronę ukaże się lista produktów finansowych. Jeśli ktoś wybierze jeden z nich, wypełni formularz i nabędzie ten produkt wtedy ja otrzymam prowizję. Nie ma ona jednak wpływu na osobę nabywającą ten produkt finansowy. Nie kosztuje jej to nic.

Dlaczego?
Wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Zawsze lepiej mieć złotówkę niż jej nie mieć. Głównie założyłem sobie to konto by samemu z niego korzystać! Tak, jest to możliwe. Mogę kliknąć w link jakiegoś produktu i dostanę za niego prowizję. Mam sporo Lokat Optymalnych w Open Finance. Będę otwierał pewnie kolejne więc zrobię to przez ten system partnerski i zarobię pewnie jakieś dodatkowe 0.01%. No cóż, grosz do grosza a będzie kokosza. Ale oczywiście jeśli Czytelnik(czka) chce skorzystać to nie będę bronił.

Co mnie wyróżnia?
Po pierwsze, nie będę naganiał nikogo do korzystania z linków partnerskich. Bloga piszę dla przyjemności i jak nie zarobię grosza to nic się nie stanie. W sumie mam dobrą pracę i nie muszę blogować dla zarobku.

Po drugie, jak już namawiam, to na rzeczy które sam sprawdziłem i z których aktywnie korzystam. Świetnie oprocentowane Lokaty Optymalne w Open Finance funkcjonalne i darmowe eKonto w mBanku to kamień węgielny moich finansów osobistych. Korzystam z nich od lat i jestem bardzo zadowolony (albo jeszcze bardziej). W sumie nie potrzebują one reklamy, przynajmniej w światku blogerów finansowych, który odwiedzam.

Po trzecie, jak już namawiam, to nie na kredyty, ubezpieczenia i inne "produkty finansowe" wyciągające pieniądze z kieszeni Czytelnika. Na stronie głównej, na którą mam wpływ, umieściłem produkty oszczędnościowe, które raczej pomnożą majątek (lokaty) albo z niego nic nie uszczkną (darmowe konta). Ale jak ktoś już musi wziąć kredyt, wybierze coś z oferty i "kliknie" przez mój link partnerski, to się nie obrażę.

Co polecam?
Lokata Optymalna w Open Finance. Najwyższe oprocentowanie na rynku (może są inne oferty lepsze o ułamek procenta ale zazwyczaj mają haczyki albo są tymczasowe). Kapitalizacja dzienna a więc omijamy podatek profesora Belki. Lokata na 5% to 5% zysku dla nas a nie 4.05% (minus podatek od odsetek 19%). No i najważniejsze - pełna obsługa przez Internet - nic nie trzeba podpisywać ani iść do placówki. Wystarczy przelać pieniądze na konto przysłane w mailu. Idealne dla kogoś przebywającego za granicą - jak ja. Lokaty są bezpieczne, deponowane w Getin/Noble Banku i są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Korzystam z tych lokat już od ponad roku.

Internetowe eKonto w mBanku mam już jakieś 10 lat. Założyłem je będąc na studiach i nigdy nie zapłaciłem grosza za prowadzenie. Przelewy kiedyś kosztowały 50 groszy ale teraz są darmowe. Doskonałe dla kogoś kto woli większość operacji wykonywać przez internet i nie potrzebuje placówek, które są tylko w dużych miastach. Za darmo można wypłacać pieniądze z bankomatów BZWBK i Euronet. Mają doskonały system bankowości elektronicznej i powiązane produkty, z których korzystam: Supermarket Funduszy Inwestycyjnych i eMakler. Polecam także konto biznesowe - mBiznes. Korzystałem z niego jak miałem swoją jednoosobową firmę w Polsce. Brak opłat za prowadzenie konta, darmowe przelewy do ZUS i US, integracja z moim kontem osobistym. Dla początkującego przedsiębiorcy idealne rozwiązanie.

Konto osobiste w BZ WBK mam od ponad roku do trochę innego celu. Nie mam tam konta złotówkowego tylko walutowe w funtach brytyjskich. Jest darmowe i przydaje się do trzymania waluty. Lepsze to niż trzymanie banknotów pod poduszką. Pieniądze można pobrać bez prowizji w placówce banku i również przelewy są darmowe (5 pierwszych). Używam go głównie do korzystania z Walutomatu i Internetowego Kantoru. Dla obu przelewy z BZ WBK są darmowe i prawie natychmiastowe.

Na koniec dwa konta których osobiście nie mam ale ma rodzina i jest zadowolona:
Konto Optymalne w Open Finance i Konto osobiste w Polbanku. Oba darmowe, z przyzwoitym oprocentowaniem na rachunkach oszczędnościowych, darmowymi bankomatami i kartą debetową.

Słowo na zakończenie
Odsłoniłem tu swoją drugą pasję: oszczędzanie i inwestowanie. Z pozoru nie do końca współgra z tematyką bloga miłośnika soków. Ale według mnie te dwie rzeczy mają wiele wspólnego albowiem są pochodnymi mojego dążenia do lepszej przyszłości. Pijąc soki dbam o zdrowie i mam nadzieję dłużej będę cieszył się życiem. Oszczędzając zapewniam sobie środki aby nie umrzeć z głodu i nie spać pod mostem podczas tego dłuższego życia. Niestety jestem sceptykiem co do przyszłości ZUS i emerytur z niego dla mojego pokolenia z lat osiemdziesiątych.

A czy Ty dbasz o kondycję swoich finansów tak samo jak o kondycję swojego ciała i ducha?

2 komentarze:

 1. Ceniłam każdy Twój post za szczegóły o soczkach,
  a teraz...
  cenię Twoją pracę jeszcze bardziej!!!

  To się nazywa uczciwe podejscie so biznesu i do człowieka!
  Dzięki!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wpis sprzed lat... większość już nieaktualne - te lokaty to już historia.
  Jeśli chcesz inwestować pieniądze, to nie w banku.
  Ja część pieniędzy trzymam w funduszu parasolowym - aktualnie MiŚ - jakby było coś nie tak, to konwersja do fund. obligacji lub pieniężnego. Bez podatku do chwili wypłacenia kasy a więc można tak trzymać x lat.
  2/3 kasy aktywnie na giełdzie. Wyniki takie sobie, dawniej były lepsze.
  Gdybym mieszkał w Anglii spróbowałbym tam pograć, lepsze warunki niż u nas.

  OdpowiedzUsuń

Reklama

Spodobał Ci się wpis i chcesz być informowany o nowych postach? Zostań stałym czytelnikiem i dołącz do kanału RSS. Najprościej jest to zrobić używając czytnika RSS Dodaj do Google (trzeba mieć konto/email Google). Czym jest RSS wytłumaczy Ci Wikipedia.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj do